Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS)

You are here:

Teklif Al

Kasko Sigortası
Kasko Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS), SGK anlaşmalı özel hastanelerde ücret ödemeden tedavi olmanızı sağlayan, uygun fiyatlı bir sağlık sigortasıdır.

TSS Neleri Kapsıyor?

SGK Anlaşmalı tüm özel hastanelerde, muayene ücreti, tahlil, ameliyat, operasyon, teminata eklemeniz durumunda tüm doğum süreci de dahil olmak üzere tüm tedavileriniz kapsam altındadır.

TSS'de Vergi İndirimi Avantajı

Kendiniz, eşiniz ve çocuğunuz için yaptırdığınız Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için ödediğiniz aylık taksitlerin %15’ini vergi indirimi olarak geri alabilirsiniz. Vergi indirimine tabi olacak aylık TSS taksiti, brüt gelirinizin %15’i veya asgari ücret tutarı ile sınırlandırılmıştır.

Örnek ile anlatmak gerekirse:

Aylık toplam brüt gelirinizin 30.000 TL olduğunu varsayalım. Brüt gelirinizin %15’i olan 4500 TL olur. Brüt geliriniz 15%’i asgari ücretten az olduğu için, 4500 TL’ye kadar aylık TSS taksitinden 675 TL’ye (4500 X 0,15) kadar vergi indirimi alırsınız. Şimdi 12 taksitle ayda 500 TL ödemeli bir TSS yaptırdığınızı düşünelim, her ay 75 TL (500 X 0,15) vergi indirimi ödemesi alırsınız. Diğer adıyla da %15 indirimli bir TSS’ye sahip olursunuz.

Şirket sahipleri muhasebelerine ileterek, özel sektör çalışanları muhasebe ve insan kaynakları departmanları aracılığıyla, kamu çalışanları da çalıştıkları kurumdaki mutemete ibraz ederek bu vergi indiriminden faydalanabilir.